Wnętrze w amerykańskim stylu

7 grudnia 2016
Wnętrze w amerykańskim stylu

Oglądając amerykańskie filmy i seriale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że przedstawione tam wnętrza wyglądają zupełnie inaczej od polskich domów. W Stanach przede wszystkim wszystko jest większe – szersze ulice, wyższe wieżowce, duże samochody i.. przestronne domy. Przeciętny amerykański dom ma ok. 400 m.kw.! Taka przestrzeń pozwala na zastosowanie wielu rozwiązań architektonicznych nieznanych w Polsce (np. oddzielna strefa do jedzenia śniadań). Są jednak pewne elementy, które w łatwy sposób możemy zaadoptować w naszych wnętrzach. Jakie? Przeczytaj nasz artykuł!

Porta RESIST – wytrzymałe piękno surowego drewna

5 grudnia 2016
Porta RESIST – wytrzymałe piękno surowego drewna

Są miejsca, w których dziennie otwierają i zamykają drzwi setki osób. Biura, hotele, budynki użyteczności publicznej wymagają w wyjątkowych rozwiązań. Poznajcie kolekcję Porta RESIST z nowym pokryciem Gladstone, która udowadnia, że techniczne drzwi mogą być zarówno piękne, jak i wytrzymałe. 

Kuchnia bez okna – jak poradzić sobie ze spuścizną PRL?

19 listopada 2016
Kuchnia bez okna – jak poradzić sobie ze spuścizną PRL?

Kuchnia bez okna to znak rozpoznawczy starego budownictwa z wielkiej płyty. Małe i ciemne pomieszczenie często nie jest funkcjonalne. Jak urządzić taką kuchnię, by gotowanie i spędzanie w niej czasu stało się przyjemnością?

Drzwi Porta w minimalistycznych wnętrzach

4 listopada 2016
Drzwi Porta w minimalistycznych wnętrzach

Minimalizm to przestronność oraz pełen lekkości estetyczny ład i porządek. Ten styl sprzyja zarówno relaksowi, jak i twórczej pracy - wspomaga skupienie oraz koncentrację. Potrafi być niezwykle elegancki dzięki wykorzystaniu spokojnych barw i materiałów wysokiej jakości. Dominujące w minimalizmie jasne kolory, najczęściej biel, zestaw z surowym drewnem, z którego wykonane są podłogi, listwy przypodłogowe i meble.

Łódź Design Festival 2016

22 października 2016
Łódź Design Festival 2016

Trwa jubileuszowa, 10. edycja międzynarodowego Łódź Design Festival. Po raz kolejny jesteśmy partnerem tego międzynarodowego święta designu i po raz kolejny przygotowaliśmy dla uczestników wiele atrakcji.  Drugiego dnia festiwalowego odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej edycji konkursu dla młodych projektantów PORTA BY ME - tematem przewodnim jest w tym roku „4 DOORS”. W naszej przestrzeni na festiwalu zaaranżowaliśmy też:  wystawę pokonkursową modeli najciekawszych projektów z poczdamskiej edycji konkursu; prezentację debiutujących tu personalizowanych drzwi SMART oraz kreatywną zabawę z nagrodami dla uczestników festiwalu. Tegoroczny Łódź Design Festival, którego tematem przewodnim jest „Tożsamość”, potrwa do 23 października.