Łódź Design Festival 2016

22 października 2016
Łódź Design Festival 2016

Trwa jubileuszowa, 10. edycja międzynarodowego Łódź Design Festival. Po raz kolejny jesteśmy partnerem tego międzynarodowego święta designu i po raz kolejny przygotowaliśmy dla uczestników wiele atrakcji.  Drugiego dnia festiwalowego odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej edycji konkursu dla młodych projektantów PORTA BY ME - tematem przewodnim jest w tym roku „4 DOORS”. W naszej przestrzeni na festiwalu zaaranżowaliśmy też:  wystawę pokonkursową modeli najciekawszych projektów z poczdamskiej edycji konkursu; prezentację debiutujących tu personalizowanych drzwi SMART oraz kreatywną zabawę z nagrodami dla uczestników festiwalu. Tegoroczny Łódź Design Festival, którego tematem przewodnim jest „Tożsamość”, potrwa do 23 października.

Otwórz się na zmiany! Targi PORTA 2016.

23 września 2016
Otwórz się na zmiany! Targi PORTA 2016.

Właśnie zakończyły się targi Porta – największe wydarzenie wewnętrzne w branży. Targi PORTA 2016 odbyły się w dniach 26-30 września w Ełku. Przez pięć dni przestrzeń fabryki została specjalnie zaaranżowana na potrzeby targów, a uczestnicy mogli nie tylko zapoznać się z nowościami produktowymi czy najnowszymi trendami, ale także wziąć udział w szeregu szkoleń i prelekcji, które poprowadzili znani designerzy z popularnych programów wnętrzarskich oraz eksperci Porta.  Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Efektywna sprzedaż”.

Taki dom to prawdziwy „Dom Marzeń”!

5 września 2016
Taki dom to prawdziwy „Dom Marzeń”!

Piękny design, 350 metrów kwadratowych, trzy poziomy, basen… a całość szyta na miarę dla zwycięskiej pary – Marzeny i Richarda Mitan-Abel. Poznaj szczegóły największej nagrody w historii polskiej telewizji!

Ekotrend: meble z palet

28 czerwca 2016
Ekotrend: meble z palet

Meble z palet to jeden z najgorętszych trendów ostatnich lat. Nie ma w tym nic zaskakującego! Palety to bardzo wdzięczny materiał: są tanie, praktyczne i oryginalne. Wnętrze dzięki nim nabiera charakteru, a wykonanie z nich mebli jest na tyle proste, że poradzi sobie z tym każdy domowy majsterkowicz.

Otwórz się na sztukę! Wyjątkowy projekt Fundacji Urban Forms w Łodzi.

27 czerwca 2016
Otwórz się na sztukę! Wyjątkowy projekt Fundacji Urban Forms w Łodzi.

Artyści w ramach fundacji Urban Forms tworzyą wyjątkową kompozycję w centrum Łodzi. Grupa pomaluje drzwi Porta, które tworzą ścianę Łóżkoteki w ramach Transatlantyk Festival. Twórcy sztuki stworzą pracę, bezpośrednio korespondującą z podróżą, nowym światem i odyseją, przesłaniem tegorocznego festiwalu.