Otwórz się na KOLORY

20 maja 2015
Otwórz się na KOLORY

Zastanawiasz się nad wyborem drzwi do Twojego domu lub mieszkania?  Najpierw trzeba wybrać model drzwi, a potem…kolor. A jest co wybierać! W standardowej ofercie Porta jest ponad 100 kolorów w ponad 400 modelach drzwi, uzupełnionych o tysiące modnych odcieni z palety RAL i NCS w wybranych kolekcjach w ofercie niestandardowej.

Kolory i barwy jakimi się otaczamy, mają duży wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Odprężają, wyciszają lub pobudzają do działania. Podejmując decyzję o zmianie koloru ścian lub kupnie nowych drzwi, należy zastanowić się, czego oczekujemy od naszego wnętrza. Dom jest miejscem odpoczynku, ale też pracy. Zaplanujmy to dobrze! 

 

Jakie drzwi kupić – rady eksperta bloga Porta

10 marca 2015
Jakie drzwi kupić – rady eksperta bloga Porta

Jeżeli masz jakieś pytania dot. oferty PORTA, nasz specjalista z przyjemnością odpowie na Twoje pytania.

NA KTÓRĄ STRONĘ OTWORZYSZ DRZWI?

5 marca 2015
NA KTÓRĄ STRONĘ OTWORZYSZ DRZWI?

Decydując o aranżacji wnętrza i wyborze drzwi powinieneś także wziąć pod uwagę aspekt praktyczny. Określ, czy będą się otwierały w lewo, czy w prawo. Kierunek otwierania drzwi ma ogromny wpływ na funkcjonalność pomieszczeń i układ tzw. ciągów komunikacyjnych. Nieodpowiednie ustawienie drzwi może utrudniać przemieszczanie się między pokojami lub zepsuć wystrój Twojego wnętrza.

Dowiedz się, jak produkujemy drzwi specjalnie dla Ciebie

5 maja 2015
Dowiedz się, jak produkujemy drzwi specjalnie dla Ciebie

Urządzanie mieszkania, wybieranie kolorów ścian, szukanie odpowiednich mebli i dodatków to najpiękniejsze chwile dla każdego, kto zaczyna tworzyć swoje gniazdo. Buduje się własny dom, przytulny kąt, w którym można poczuć się przyjemnie i bezpiecznie. Pragniesz mieć wtedy wszystkie elementy aranżacji od razu w komplecie, by tak szybko, jak to tylko możliwe, cieszyć się swoim nowym wnętrzem. Porta to rozumie i dlatego skraca terminy realizacji zamówień, aby Twoje wymarzone drzwi mogły jak najszybciej do Ciebie dotrzeć.

JAK DOPASOWAĆ KOLOR DRZWI DO PODŁOGI?

16 marca 2015
JAK DOPASOWAĆ KOLOR DRZWI DO PODŁOGI?

W zależności od koncepcji czy stylu mieszkania, drzwi mogą być niewidoczne, albo dzięki swej wyrazistości nadawać wnętrzu określony charakter. Drzwi i podłoga powinny ze sobą współgrać, by razem stworzyć harmonijną całość, szczególnie, że są to elementy wnętrza, które najrzadziej się zmienia. Decyzja o wyborze konkretnego koloru wydaje się o tyle trudna, że na rynku jest niemal nieograniczona liczba wybarwień, wzorów i faktur zarówno skrzydeł jak i podłóg. Jest jednak kilka reguł, które pomogą idealnie zgrać tę parę.