Łódź Design Festival 2016

22 października 2016
Łódź Design Festival 2016

Trwa jubileuszowa, 10. edycja międzynarodowego Łódź Design Festival. Po raz kolejny jesteśmy partnerem tego międzynarodowego święta designu i po raz kolejny przygotowaliśmy dla uczestników wiele atrakcji.  Drugiego dnia festiwalowego odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej edycji konkursu dla młodych projektantów PORTA BY ME - tematem przewodnim jest w tym roku „4 DOORS”. W naszej przestrzeni na festiwalu zaaranżowaliśmy też:  wystawę pokonkursową modeli najciekawszych projektów z poczdamskiej edycji konkursu; prezentację debiutujących tu personalizowanych drzwi SMART oraz kreatywną zabawę z nagrodami dla uczestników festiwalu. Tegoroczny Łódź Design Festival, którego tematem przewodnim jest „Tożsamość”, potrwa do 23 października.

Kolejna edycja konkursu PORTA BY ME „4 DOORS” będzie okazją dla młodych designerów i architektów, aby wykazali się swoją pomysłowością i kreatywnością. Już po raz trzeci konkursowe prace będą oceniane przez profesjonalne jury nie tylko pod względem realizacji przewodniego tematu, ale również w kontekście innowacyjności, funkcjonalności, estetyki, wzornictwa, doboru materiałów, sposobu umiejętnego zaprezentowania produktu oraz możliwości realizacji projektu. 

Widzimy ogromny potencjał u młodych, uzdolnionych ludzi, dlatego ich wspieramy. Polscy projektanci i architekci coraz częściej zdobywają główne nagrody w międzynarodowych prestiżowych konkursach. Wierzymy, że PORTA BY ME na stałe zaistnieje w świadomości młodych designerów, ponieważ dla nas jest on źródłem inspiracji, a dla młodych projektantów możliwością poszerzania swojego portfolio i zdobywania nowych, cennych doświadczeń – mówi Artur Pęksyk, Dyrektor Marketingu w PORTA KMI POLAND.

 

 

 

 

 

 

Otwarcie 4 edycji konkursu PORTA BY ME - 4DOORS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stoisko Porta na Łódź Design Festiwal

Łódź Design Festival jest również miejscem debiutu naszych najnowszych drzwi  – SMART, które dadzą ich użytkownikom niepowtarzalne możliwości aranżacyjne. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, mogą odpowiadać na ich konkretne potrzeby. Wyposażenie skrzydła drzwiowego w półki, filcowe uchwyty oraz pojemniki wzbogacają je o nowe funkcjonalności – można dzięki nim przechowywać przedmioty, na które wcześniej trudno było znaleźć miejsce w mieszkaniu. Już niedługo drzwi będą dostępne w sprzedaży w wybranych salonach firmy VOX. 

W pierwszy weekend festiwalowy miało miejsce niezwykłe wydarzenie - Meetblogin, organizowane dla blogerów wnętrzarskich . W ramach tego spotkania jako partner Meetblogin zaprosiliśmy blogerów na warsztaty z personalizacji drzwi.

 

 

 

 

 

 

Projekty powstałe w ramach warsztatów Meetblogin

Warsztaty przerodziły się w świetną zabawę - wszystkim uczestnikom Meetblogin dziękujemy za to bardzo inspirujące spotkanie. Ogromne podziękowania również dla firmy Vox, która nie tylko wspierała nas przy przygotowaniach do warsztatów, dostarczając nam mnóstwo ciekawych akcesoriów do personalizacji. Bezpośrednio włączając się z nami do zabawy wspólnie wyzwoliliśmy w jej uczestnikach nowe pokłady energii - warsztaty odbywały się późnym popołudniem, nie sprzyjały więc kreatywności.

 

 

 

 

 

Relacja z warsztatów

Relacja z otwarcia Łódź Design Festival