Wnętrze w amerykańskim stylu

7 grudnia 2016
Wnętrze w amerykańskim stylu

Oglądając amerykańskie filmy i seriale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że przedstawione tam wnętrza wyglądają zupełnie inaczej od polskich domów. W Stanach przede wszystkim wszystko jest większe – szersze ulice, wyższe wieżowce, duże samochody i.. przestronne domy. Przeciętny amerykański dom ma ok. 400 m.kw.! Taka przestrzeń pozwala na zastosowanie wielu rozwiązań architektonicznych nieznanych w Polsce (np. oddzielna strefa do jedzenia śniadań). Są jednak pewne elementy, które w łatwy sposób możemy zaadoptować w naszych wnętrzach. Jakie? Przeczytaj nasz artykuł!

Amerykańskie domy zachęcają do zapraszania gości. Podstawą jest duża kuchnia, a także przestronny salon. To właśnie ze Stanów przyszła do Polski moda na kuchnię z wyspą. Taka kuchnia jest wręcz stworzona do wspólnego gotowania z grupą przyjaciół!

Symetria

Charakterystyczną cechą amerykańskiego domu jest symetria, szczególnie widoczna w salonach. Kanapa i dwa fotele u jej boków, czy meble ustawione symetrycznie do kominka to bardzo charakterystyczne układy, ale również w innych pomieszczeniach symetria gra dużą rolę.

Przestronnie, ale przytulnie

Wnętrza, pomimo że są bardzo przestronne, są również wyjątkowo przytulne. Taki efekt uzyskany jest dzięki wykorzystaniu dużej ilości tkanin – na łóżkach znajdują się poduszki w różnych kształtach, kanapa obita jest miękkim materiałem, a na podłodze znajduje się puchaty dywan. W oknach natomiast znajdują się zarówno lekkie zasłonki, jak i ozdobne firany.

Zabawa kolorem i … poczucie humoru

Równie charakterystyczną cechą wnętrz zza oceanu jest zabawa zarówno kolorem, jak i stylem! W aranżacjach można spotkać odważne połączenia kolorystyczne, oraz mieszanie trendów. W końcu wnętrze nie musi być śmiertelnie poważne!