Wystrój wnętrz w stylu Gucci. Pierwsza wnętrzarska kolekcja giganta mody
Oceń artykuł:
Dom ubrany w meble i gustowne dekoracje wnętrz – nie ma lepszego określenia dla pomieszczeń, których wyposażeniem zajął się największy dom modowy świata. Stylowe i wyszukane akcesoria to jednak za mało. Projektanci Gucci wyszli poza schematy, śmiało zestawiając to, co do tej pory występowało oddzielnie. Stąd nieoczywiste materiały w koktajlu faktur i wzorów. Niby wszystko to znamy, a efekt jest zaskakująco świeży! Wystrój wnętrz z „najwyższej półki”.
Oryginalny wystrój pokoju - kto za tym stoi?
Jemu marka zawdzięcza także inną tegoroczną nowość – aplikację, dzięki której można będzie od jesieni 2017 śledzić miejsca na całym świecie, stanowiące źródło inspiracji dla projektantów znanego domu mody. Dały one początek nie tylko strojom, lecz także linii ekskluzywnych toreb podróżnych i innych akcesoriów związanych z mobilnym trybem życia. Właśnie z fascynacji różnymi zakątkami naszego globu powstała kolekcja Alessandro Michela adresowana do domatorów – Gucci Décor, która zostanie zaprezentowana tej jesieni, we wrześniu.
Bez ograniczeń
Choć premiera dopiero przed nami, już teraz można znaleźć zapowiedzi tego, czym świat będzie żył za miesiąc. Kolekcję zobrazował ponadto znany malarz i ilustrator Alex Merry. Stąd oprócz zdjęć pojedynczych przedmiotów w internecie po wpisaniu hasła „Gucci Décor” pojawiają się nieco odrealnione, lecz niezwykle wyraziste i barwne wizualizacje topowej linii wyposażenia.
Widać na nich, że elementy składające się na pierwszą kolekcję wnętrzarską giganta świata mody mają ogromną moc oddziaływania na wnętrza. Już pojedynczy element, parawan czy fotel, łatwo przejmuje kontrolę nad pomieszczeniem i nasycą je aurą luksusu. Bez trudu można sobie wyobrazić, jak zmieni się wystrój sypialni lub salonu dzięki tylko jednemu tak znakomitemu dodatkowi.
Oprócz wspomnianych mebli i przepierzeń zachwycają też ozdoby wnętrz w postaci: poduszek, zasłon, świec w ceramicznych osłonach, tac czy porcelany z manufaktury Richard Ginori, działającej we Florencji od XVIII wieku. Podobno wnętrza będzie też można ubrać w tapety pokryte identycznymi deseniami jak te ze strojów, które wkrótce zakrólują na wybiegach.
Design w garści
Odważne kreacje cechują całą kolekcję Alessandro Michelego. Różnorodność nienagannie zaprojektowanych przedmiotów do wnętrz scala właśnie nieszablonowe wzornictwo. Wszystkie one bowiem charakteryzuje ogromna siła wyrazu, mnogość form i kolorów. Swoisty eklektyzm kolekcji nie narzuca przy tym żadnego konkretnego stylu. Każdy przedmiot ma szansę odnaleźć się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i boho czy glamour.
Oryginalne ozdoby do pokoju indywidualizują przestrzeń. Możliwości połączeń jest tak wiele, że nie stanowi to problemu. Wyposażenie i dodatki będzie można kupić zarówno w autoryzowanych sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem strony internetowej domu mody Gucci.
Wystrój wnętrz emanujący luksusem upostaciowionym
Wybierając dekoracje wnętrz, takie jak: kadzidełka lub kolorowe świece, można wprowadzić do domu jeden z czterech niesamowitych aromatów: brzozy i pomarańczowych liści, róży damasceńskiej, jaśminu i trawy cytrynowej oraz morskiej soli i liści pomidorów.
Poduszki urozmaicą wystrój nie tylko odcieniami żółtego, zieleni i amarantu, lecz także frędzlami i haftami przedstawiającymi motyle, chrząszcze, trzmiele, dzikie i udomowione koty oraz węże kryjące się wśród kwiatowych girland z róż, stokrotek czy maków. Ręcznie wykonywane motywy zdobią też tapicerowane meble. Hafty pojawiają się głównie na aksamitach i przywodzą na myśl malownicze miasteczka włoskiej Ligurii.
Porcelana w czarno-białe lub zielono-białe wzory jest dekorowana trójwymiarowymi sylwetkami insektów, które od razu wydadzą się znajome fanom poprzednich kolekcji marki i tropikalnych klimatów. Ale zamiast nich można też wybrać wzór chevron w topowym różu czy niebanalny (i już rozpoznawalny!) rysunek oka w odcieniach kobaltu.
Wartość ekstrawagancji
Najprzyjemniej oczywiście skoncentrować się na tym, co można zyskać, gdy w domu znajdą się dekoracje wnętrz w stylu Gucci. Przede wszystkim jest to bogactwo naturalnych motywów, feeria barw, unikalność – osnute wokół romantycznej konwencji. Nie ma wzorca, na podstawie którego można zestawiać dodatki. Wszystko do siebie pasuje i każdorazowo daje możliwość tworzenia unikalnych kompozycji.
Kto zdecyduje się zainwestować w nietuzinkowe dodatki do wnętrz Gucci, musi liczyć się jednak z wydatkiem przynajmniej 190 dol. Od tylu bowiem zaczynają się ceny poszczególnych przedmiotów z tej osobliwej kolekcji. Za jej najdroższy element – jedwabny parawan – przyjdzie zapłacić znacznie więcej – nawet 30 tys. dol. Jednak jak głosi naczelna dewiza domu mody Gucci: „Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę”. W tym sezonie ta maksyma wpisała się też w aranżację wnętrz.
Oceń artykuł: