Czym są pokryte Twoje drzwi?

Oceń artykuł:

80%
20%

Drzwi wewnętrzne to bardzo ważny element wystroju wnętrza, stąd tak duże znaczenie ma ich wygląd. Z tego też względu, oprócz ich dobrej konstrukcji, ważne jest to, co tworzy zewnętrzną warstwę odpowiedzialną za design. Okleina na drzwi, fornir naturalny czy lakier – które pokrycie drzwi sprawdzi się najlepiej?

Czym są pokryte Twoje drzwi?

Okleina na drzwi, czyli laminat

Dawno już minęły czasy, kiedy okleinę uważano za coś gorszego, będącego tylko namiastką drewna lub forniru. To nie niższa cena jest odpowiedzialna za fakt, że drzwi pokryte okleiną znajdują więcej nabywców, niż droższe, wykończone fornirem.

Drzwi w sztucznej okleinie są też trwalsze od drzwi lakierowanych. Szybko można docenić drzwi z okleiną sztuczną, mając małe dzieci, bo bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Wszędzie tam, gdzie występuje wilgoć w dużej ilości, czyli w kuchni czy w łazience, drzwi wykończone laminatem będą najlepsze.

Dla pełnej informacji trzeba jednak nadmienić, że jeśli już drzwi laminowane ulegną uszkodzeniu, to trudniej je naprawić. Potrzebna jest do tego specjalna kredka do zamalowywania rys.

Kolekcje dostępne w pokryciu laminatem CPL HQ 0,2, to gwarancja najwyższej jakości. Do produkcji drzwi używamy atestowanego laminatu CPL od największych europejskich producentów.
Laminaty CPL charakteryzują się wysoką odpornością na zarysowania, ścieranie oraz zadrapania. Co w przypadku, gdy w naszym domu mieszkają także zwierzęta, jest bardzo dobrą wiadomością. Dodatkowo dzięki nadrukowi ze strukturą, produkty z tą powierzchnią posiadają także efekt haptyczny. Laminat CPL HQ 0,2 może być stosowany zarówno na skrzydłach jak i na ościeżnicach.

Drzwi lakierowane

Powierzchnia drzwi lakierowanych przypomina drewno. Ich największą zaletą jest przede wszystkim prostota. Ekonomiczna kolekcja MINIMAX, oryginalne drzwi PORTA VECTOR PREMIUM czy klasyczne PORTA GRANDE UV świetnie wpasowują się w najnowsze trendy na rynku.

Drzwi wewnętrzne lakierowane można także stosunkowo łatwo naprawić. Gdy zostaną uszkodzone, trzeba zaszpachlować miejsce uszkodzenia, a następnie wystarczy polakierować. Tego typu drzwi także łatwo utrzymać w czystości.

Warto zwrócić uwagę na drzwi wykończone Lakierem UV Premium Plus. To uniwersalna paleta barw: Biały, Szary oraz Kaszmir. Te kolory sprawdzą się w każdym wnętrzu i spokojnie wkomponują się w tło dla mebli i akcesoriów. Lakiery UV Premium Plus to trwałe i gładkie wykończenie, ich powierzchnia jest odporna na zabrudzenia i na szorowanie. Specjalna technologia UV, użyta do utwardzania tego lakieru, powoduje, że jego kolor jest niezwykle trwały, a także posiada powłokę antifinger, która chroni na co dzień, drzwi przed niechcianymi odciskami palców. Sam lakier jest rekomendowany dla alergików i dzieci. Wszystkie lakiery z tej serii wykonano bez widocznych porów i są satynowo gładkie w dotyku.

Okleina naturalna

Drzwi fornirowane pokryte są warstwą cienkich płatów naturalnego drewna, które są zabezpieczone lakierem. Mają one więc naturalne usłojenie. Fornir naturalny to doskonała alternatywa dla litego drewna.

Drzwi fornirowane zapewniają idealną fakturę i bardzo szlachetny wygląd, a jednocześnie pozbawione są typowych wad drzwi drewnianych.

Nie odkształcają się pod wpływem chociażby wilgoci i nie skrzypią. Okleina naturalna, jaką jest fornir, przyklejana jest do skrzydła drzwi za pomocą specjalnego kleju mącznego, a ryzyko jej odklejenia jest minimalne i to właśnie dzięki temu fornir jest trwalszy od innych oklein.

Drzwi fornirowane szybciej ulegają zarysowaniom, a pozbycie się ewentualnych usterek jest dość trudne, trzeba zdać sobie sprawę, że forniru nie można naprawić w warunkach domowych, musi to zrobić fachowiec.

Jednak drzwi wewnętrzne i fornir naturalny to najbardziej eleganckie drzwi i najlepiej uzupełniają klasyczne wnętrza.

Nie znaczy to jednak, że nie spotykamy ich w pomieszczeniach urządzonych nowocześnie, które jednocześnie zawierają elementy drewniane.

Klasyfikacja pokryć PORTA

klasyfikacja2

 

 

Oceń artykuł:

80%
20%
×

podziel się tym artykułem

Wyślij artykuł swoim znajomym