Jak zadbać o swoją prywatność? Wybieramy drzwi do gabinetu
Oceń artykuł:
Urządzanie własnego mieszkania to kwestia bardzo indywidualna. Każdemu chodzi przecież o coś innego, dlatego trudno znaleźć jeden przepis na idealny aranż. Bardzo często zdarza się jednak, że właściciele lokali, zwłaszcza młodzi ludzie, postanawiają przenieść obowiązki zawodowe do domowych pieleszy.
Oczywiście, to nic trudnego – każde nowoczesne mieszkanie w bloku może mieć wydzielony gabinet, idealny do wykonywania codziennych zadań służbowych. Istnieje przecież coś takiego, jak praca zdalna, która robi się w naszym kraju coraz bardziej popularna.
Pozostają też specjaliści, potrzebujący podczas pracy ciszy oraz spokoju – graficy, architekci, programiści czy kompozytorzy. To właśnie oni powinni wiedzieć, co zrobić, by pokój doskonale spełniał funkcję odrębnego gabinetu.
Które drzwi zapewnią ciszę i… względny spokój?
Jednym z największych problemów w pomieszczeniu, jakie wybieramy na nasz domowy gabinet jest hałas, dochodzący z reszty mieszkania. Jak wyciszyć pokój? Kluczową kwestią okaże się na pewno dobór drzwi.
Przede wszystkim, trzeba koniecznie zdecydować się na model pełny, bez przeszkleń, by możliwie w jak największym stopniu uniemożliwić przepuszczanie dźwięków z zewnątrz.
Najlepsze wyciszanie drzwi gwarantuje odpowiedni materiał wypełniający, czyli płyta wiórowa lub wiórowa otworowa. W naszej ofercie polecamy chociażby kolekcje Porta RESIST, Porta LINE lub Porta FOCUS.
Drzwi dźwiękoszczelne - profesjonalne wyciszanie
Gdy planujesz prowadzić w domu firmę i wiesz, że będziesz systematycznie organizować spotkania biznesowe, najlepiej od razu postaw na profesjonalne drzwi akustyczne 42 dB. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym (w tym specjalnym uszczelkom), zyskasz pełnię komfortu i gwarancję poufności podczas prowadzonych rozmów.
Podłoga i ściany też są ważne
Jeśli dalej zastanawiasz się, jak wyciszyć pokój, zwróć uwagę również na podłogi oraz ściany. Na podłożu warto zastosować podkład, wykonany chociażby z poliuretanu i gumy albo piankową matę wyciszającą. Trzeba jednak najpierw sprawdzić, do jakich posadzek się nadaje.
Na ścianach warto natomiast zainstalować specjalne piankowe panele tłumiąco-rozpraszające. Wtedy wyciszanie drzwi pokojowych będzie jednym z koniecznych kroków, które w połączeniu na pewno pozwolą osiągnąć zamierzony efekt. Bez wątpienia odczujesz wówczas różnicę, a bawiące się dzieci, szczekający pies czy telewizor, włączony w sąsiednim pokoju, wreszcie przestaną mieć znaczenie. Wtedy skupisz się na pracy na sto procent.
Oceń artykuł: