Wnętrze w amerykańskim stylu

7 grudnia 2016
Wnętrze w amerykańskim stylu

Oglądając amerykańskie filmy i seriale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że przedstawione tam wnętrza wyglądają zupełnie inaczej od polskich domów. W Stanach przede wszystkim wszystko jest większe – szersze ulice, wyższe wieżowce, duże samochody i.. przestronne domy. Przeciętny amerykański dom ma ok. 400 m.kw.! Taka przestrzeń pozwala na zastosowanie wielu rozwiązań architektonicznych nieznanych w Polsce (np. oddzielna strefa do jedzenia śniadań). Są jednak pewne elementy, które w łatwy sposób możemy zaadoptować w naszych wnętrzach. Jakie? Przeczytaj nasz artykuł!

Kuchnia bez okna – jak poradzić sobie ze spuścizną PRL?

19 listopada 2016
Kuchnia bez okna – jak poradzić sobie ze spuścizną PRL?

Kuchnia bez okna to znak rozpoznawczy starego budownictwa z wielkiej płyty. Małe i ciemne pomieszczenie często nie jest funkcjonalne. Jak urządzić taką kuchnię, by gotowanie i spędzanie w niej czasu stało się przyjemnością?

Drzwi Porta w minimalistycznych wnętrzach

4 listopada 2016
Drzwi Porta w minimalistycznych wnętrzach

Minimalizm to przestronność oraz pełen lekkości estetyczny ład i porządek. Ten styl sprzyja zarówno relaksowi, jak i twórczej pracy - wspomaga skupienie oraz koncentrację. Potrafi być niezwykle elegancki dzięki wykorzystaniu spokojnych barw i materiałów wysokiej jakości. Dominujące w minimalizmie jasne kolory, najczęściej biel, zestaw z surowym drewnem, z którego wykonane są podłogi, listwy przypodłogowe i meble.

Poznaj kolorystyczne trendy na jesień!

6 października 2016
Poznaj kolorystyczne trendy na jesień!

Coraz krótsze dni, zimne noce oraz pierwsze spadające liście zwiastują jedno – zbliża się jesień. Na pawlaczu lądują letnie sukienki robiąc miejsce w szafie ciepłym swetrom i szalikom. Jesień to również dobry moment na zmiany w domu! Jeżeli właśnie jesteście przed ich przeprowadzeniem - poznajcie kolorystyczne inspiracje na najbliższy sezon!

Nowoczesne drzwi do loftów

2 września 2016
Nowoczesne drzwi do loftów

Dziś ogromną popularnością cieszą się industrialne, chłodne wnętrza, inspirowane fabryczną surowością.  Jeżeli jesteś miłośnikiem tego stylu, to zapewne cenisz sobie prostotę, wolną przestrzeń i nade wszystko funkcjonalność. I właśnie takie powinny być również drzwi do loftowego mieszkania.